Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

Enerji Merkezlerini Açma

Bu, bedeni iyileştirmek, temizlemek ve enerji akışını sağlamak için yapılan bir meditasyondur. Bu meditasyonu sabah kalkar kalkmaz ya da herhangi bir meditasyon seansının başında ya da rahatlayıp tazelenmek istediğiniz her seferinde yapabilirsiniz.

Sırt üstü yere uzanın. Kollarınız iki yanda uzanabilir ya da ellerinizi karnınızın üzerinde kavuşturabilirsiniz. Gözlerinizi kapayın. Gevşeyin ve hafif, derin ve ağır ağır soluk alıp verin.

Altın ışıktan oluşan parlak bir kürenin başınızın üstünü çevrelediğini imgeleyin. Dikkatinizi ışık küresi üzerinde tutup onun başınızın üstünden çevreye yayıldığını hissederek derin ve ağır biçimde beş kez soluk alıp verin. Sonra dikkatinizi boğazınızdan göğsünüzün ortasına indirin. Bir kez daha göğsünüzün ortasından altından bir ışık yayıldığını hayâl edin. Enerjinin daha çok yayıldığını hissederek yine beş kez derin derin soluk alıp verin.

Ardından dikkatinizi güneş sinir ağınıza (karın boşluğu) indirin. Tüm orta bölgenizde altından ışık küresini imgeleyin. Ona doğru beş kez ağır ağır soluk alıp verin.

Şimdi ise ışığın pelvis (leğen kemiği) bölgenizin içinde ve çevresinde parıldadığını hayâl edin. Yine ışık enerjisinin yayıldığını hissederek beş kez derin soluk alıp verin.

En sonunda ışık küresinin ayaklarınızın çevresinde parladığını imgeleyin ve beş kez ona doğru soluk alıp verin.

Şimdi altı ışık küresinin de aynı anda parladığını, öyle ki bedeninizin enerji yayan bir mücevher şeridi haline dönüştüğünü hayâl edin.

Derin bir biçimde soluk alıp verin. Soluk verirken yukarıdan aşağıya, tepenizden topuğunuza kadar bedeninizin sol dış yanından enerji aktığını imgeleyin. Soluk alırkense aynı enerjinin bu kez bedeninizin sağ dış yanı boyunca yukarı, tepenize doğru çıktığını hayâl edin. Bu enerjiyi bedeninizin çevresinde üç kez dolaştırın.

Sonra yavaş soluk alıp verirken enerjinizin tepenizden bedeninizin ön tarafı boyunca akıp ayağınıza ulaştığını imgeleyin. Soluk alırken ise aynı enerjinin bedeninizin arka tarafı boyunca tepenize ulaştığını hissedin. Akışı bu yönde üç kez dolaştırın.

Şimdi enerjinin ayaklarınızda toplandığını hayal edin. Sonra bu enerjinin bedeninizin ortasından geçerek ayaklarınızdan tepenize doğru yavaşça çıktığını, başınızın üstünde ışıktan bir fiskiye gibi çevreye yayıldığını, sonra bedeninizin dışından tekrar ayaklarınıza doğru aktığını imgeleyin. Bunu birkaç kez ya da istediğiniz kadar tekrarlayın.

Bu meditasyonu bitirdiğiniz zaman derin bir biçimde gevşeyip rahatlamış; ama o ölçüde de enerji, canlılık ve neşeyle dolmuş olacaksınız.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!