Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI


Bu dünyada ilahi olanla bağlantı kurmamızı sağlayan çok özel yerler var. Bu manevi yerler, ruhsal yolculuğunda olan insanları hayal ettikleri ya da uzun süredir sordukları soruların cevaplarını alabilmeleri ve varoluşu deneyimleyebilmeleri için derin enerjilere sahiptirler.

İşte dünya üzerinde ziyaret etmeniz gereken en güçlü enerji alanlarına sahip 10 ruhsal yer:

Rila, Bulgaristan

Bulgaristan’ın güneybatısında ve ülkenin en yüksek alanında yer alan Rila, dünyanın önde gelen enerji merkezlerinden biridir. Yirminci yüzyılın en büyük manevi ustalarından Benissa Duno, bilgeliğini Rila’da aktarmayı seçti. Bu dağ silsilesinin göllerini çevreleyen alanı çok güçlü enerjilere sahiptir. Birçok hassas ziyaretçi bunu hissetti ve burada kaldıkları süre boyunca gerçekliğe açılan rüyalar gördü.

Machu Pichu, Peru

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Machu Pichu, Peru

Peru’daki Andes tepelerinde bulunan bu kayıp şehir Inca, sadece Pablo Neruda gibi ünlü şairler için ilham kaynağı değil, aynı zamanda güçlü enerjilerin de bulunduğu yer olmuştur. İnsanların bu dünyaya ait olmayan şeyleri bu gizemli yerde deneyimlediği söyleniyor.

Paskalya Adası, Pasifik Okyanusu

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Paskalya Adası, Pasifik Okyanusu

Polinezya’daki Paskalya Adası’nın Şili bölgesi, gizemli heykellere, kapı ve penceresiz 53 depoya ve dünyanın sırlarını sakladığı söylenen dairesel bir taş olan ‘Dünyanın Donanımı’na ev sahipliği yapıyor. Bilim adamları bu heykel ve eserlerin kökenini ve anlamlarını bulamadılar. Manevi yerin bu evrenin bazı önemli enerjilerine ve gizemlerine ev sahipliği yaptığına inanılmaktadır.

Berat, Arnavutluk

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Berat, Arnavutluk

Osum Nehri’nin kıyısında bir şehir, Arnavutluk’un merkezinde bulunan Berat, artık UNESCO tarafından korunan bir sit alanı. Birçok ruhani lider burada ruhsal ve iyileştirici enerjiler yaşadığını bildirmiştir.

Bosna Piramitleri

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Bosna Piramitleri

Bosna-Hersek’in merkezinde bulunan Bosna Piramitleri, Neolitik çağdan önce bile yeryüzündedir. Radyo-karbon analizi 12.350 yaşında olduklarını ifade etmiştir. Mısır piramitlerinden 1000 yaş daha büyük olan bu Bosnalı piramitlerinin iyileştirici enerjilere sahip olduğu kanıtlanmıştır. Şifalı özellikleri nedeniyle ‘canlı su’ olarak da bilinen 3 oda ve berrak suyla dolu küçük bir mavi gölde çevresinde bulunmuştur.

Sokotra, Umman Denizi

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Sokotra, Umman Denizi

Yemen’in bir parçası olan 4 ada takımadası Sokotra, başka yerde bulunmayan bazı eşsiz flora ve faunaya ev sahipliği yapar. Bu tuhaf flora ve fauna, bizlere tamamen başka bir dünya olduğu hissini yaratır ve çevre, ziyaretçinin evrenin ruhuyla bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Uluru Platosu, Avustralya

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Uluru Platosu, Avustralya

Avustralya’nın merkezinde bulunan Uluru platosu, Tiukurpa olarak da bilinir, yani Aborijinlerin ‘Rüya Zamanı’ anlamına gelir. Çevredeki mağaralardaki resimlerin, antik kabilelerin bıraktığı “Rüya Zamanı” ndan hikayeler olduğu söylenir. Onlara göre, bu yere herhangi bir ziyaretçi geldiğinde manevi vizyon alacaktır ve ruhsal yolculuğunu nasıl tamamlayacağını artık bilecektir.

Kailash Tepesi, Tibet

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Kailash Tepesi, Tibet

Hem Hinduizm hem de Budizm için önemli olan Tibet’te bulunan Kailash zirvesinin Tanrıların ikametgahı olduğu biliniyor. Bu zirve oraya ulaşmayı başaranlara manevi hayatlarının anahtarını verdiğine inanılmaktadır.

Belintash Tapınağı, Bulgaristan

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Belintash Tapınağı, Bulgaristan

Bulgaristan’ın Rodop Dağları’ndaki Belintas platosunda yer alan bu tapınak, Avrupa’nın en önemli enerji bölgelerinden birini oluşturan Belintash, Cross Forest ve Karadjob gibi üç önemli noktadan biridir. Kutsal olan eski Trakya Tanrısı Sabazios’a ithaf edilmiştir. Burada paranormal faaliyetler bildirilmiştir.

Stonehenge, İngiltere

DÜNYADAKİ EN GÜÇLÜ 10 ENERJİ ALANI Stonehenge, İngiltere

Güneşe adanmış Stonehenge, İngiltere’nin Wiltshire şehrinde bulunmaktadır. Dünyanın ünlü manevi yerlerinden ve megalitik yapılarından biridir. Astronomik bir gözlemevi olarak işlev gördüğüne inanılmaktadır.

Sevgili Gönül Dostum güzel kalbinizden öperim 💕🌸🙋🏼

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

Tarot Okuyucusu

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!