GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

Defetme Yağı Yapımı

DEFETME​
Defetme, hem cadılık çalışmalarında hem de büyücülük uygulamalarında muhakkak bilinmesi gereken bir majikal uygulamadır. Hemen hemen her kültürün kendine has bir defetme ritüeli mevcuttur. Defetme ritüeli düzenli olarak uygulanmaksızın korunma büyüleri ve çalışmaları yapmanın pek bir anlamı yoktur. Çünkü bir musallat veya istenmeyen bir enerji olduğunda öncelikle onun defedilmesi yani uzaklaştırılıp kovulması ardından korunma çalışmalarının yapılması elzemdir. Defetmeksizin yapılan korunma sadece geçici bir korunma sağlayacaktır. Hani hep duyarız “O kadar da korunma yaptım ama varlıktan kurtulamadım.” ya da “İşte falanca duayı okuyup durdum önce rahatlıyorum ama sonra yine başlıyor” İşte bunların sebebi defetme olmaksızın yapılan korunmalardır. O okunan dualar genellikle defetme değil korunma dualarıdır ve geçici olarak varlığı uzakta tutmakta ama defedilmediği için yine dadanabilmektedir.

Bazen defetme yapmadan yapılan korunmalar, dadanmış varlığı mühürlemesi açısından tehlikeli dahi olabilir. Bu aynen açık bir yaranın dezenfekte edilmeden yara bandıyla kapatılmasına benzer. Siz yarayı kapatsanız dahi yara enfekte olmuştur ve muhtelemen iltihaplanacaktır. Halbu ki önce alkol bazlı bir kimyasal yardımıyla yara temizlenir, dezenfekte edilir ardından da yara bandı yapılarak, yaraının daha da açılması engellenir. İşte bu örnekte olduğu gibi bir musallat varsa öncelikle defetme yapılır.

Peki neyi defediyoruz? Defetme tabiri bilhassa cadılıkta genellikle istenmeyen bedensiz varlıklar ve parazitler için kullanılır. Bunlar yaydığınız büyüyü sezip gelen varlıklardır ve genelde geçip giderler. Yine de bazıları var olan ortama sinebilir. Bir diğer defetme tabiri ise temizlemeyle eş anlamlı olan parazit enerjiler ve istenmeyen enerji kirliliklerinin uzaklaştırılmasıdır. Eskiden cadılar bunu çemberi süpürerek yaparlardı. Hala daha bu gelenek sürmekte ve süpürge yardımıyla odada ki istenmeyen enerjiler ve varsa basit seviyede varlıklar defedilip uzatılmaktadır. Bu yüzden cadılıkta ki en temel ve en basit yöntem çember açmadan önce çembe açılacak ortamın süpürge ile ritüelistik bir şekilde süpürülmesidir.

Defetme tabirine bazen düşman veya size zarar veren kişilerle ilgili olarakta görebilirsiniz ama bu bizim kabul ettiğimiz defetme tanımına girmemektedir.

Defetme için çeşitli büyüler mevcuttur. Basitten daha komplike büyülere kadar büyü derecesi değişir. Bunun sebebi basit bir parazitten, daha ileri seviyede kötü bir ruha (evil spirit) hatta demonik varlıklara kadar değişebilir. Yine de her büyünün temelinde olan bir “defetme yağı” tabirinden bahsedebiliriz.

Defetme Yağı

Özellikle defedici özellikleri güçlü olan bitkilerden yapılan yağsal kutsama karışımına defetme yağı denmektedir. Defetme yağı;

-Buhurdanlık yardımıyla yağı buhurlama
-Mumları yağla kutsamakta (defetme büyülerinde)
-Athameyi veya süpürgeyi defetmeden önce kutsamakta
-Altarı ve çember yapılacak odayı kutsamakta (temizlemek için)
-Kendinizi kutsamakta (parazit ve olumsuz enerjiler için)
-Musallat olan bir kişiyi kutsamakta
-Banyo suyuna koyarak defedici banyo yapmakta
-Ve bir çok defetme ritüelinde ritüeli güçlendirici olarak

kullanabilirsiniz. Bu kutsamalar defetme pentagramı ile yapılır ve ortamda istenmeyen enerjilerin-varlıkların uzaklaştırılmasını sağlar. Defetme yağı genellikle tek başına kullanılmamaktadır. Birçok formülü olmakla birlikte ben size buradan elenmiş ve hepsinin özünde bulunan, etkili bir defetme yağı formülümü paylaşayacağım.

Gerekli malzemeler;

-Kavanoz (Kapağı mümkünse plastik olsun. Metal olacaksa naylon poşetle sarmalısınız)
-Bir adet temel yağ (geleneksel olarak zeytinyağ kullanılır. Riviera gibi rafinasyondan geçmiş değil, naturel sızma zeytinyağı seçiniz. Natural sızma yağlar işlenmemiş yağlardır)
-Athame
-Deniz Tuzu
-Obsidyan
-Siyah mum
-Şu bitkiler; karanfil, biberiye , kurtboğan otu, karabiber, adaçayı, adamotu, sarımsak, fesleğen, mür, misk, tütün, şakayık otu mürver ve melekotu
-Çam yağı ve Nane yağı

Uygulama

Öncelikle bütün bitkileri çok küçük hale getirecek şekilde dövün ve kavanoza doldurun. Olabildiğnce bitkileri taze bulmaya özen gösterin. Nedeni ise, taze bitkilerin özyağlarının mevcut olması ve bu yağların temel yağımız içerisine geçerek çözünmesi. (Kimya yasası; benzer benzeri çözer) Deniz tuzunu ve obsidyanı kutsayıp onları da kavanoza ekleyin. Ardından kavanozun içindeki bitkilerin ve tuzla taşın üzerine zeytinyağı dökün. Kavanozun tepesinde çok az boşluk kalana kadar doldurun. (Ot/yağ oranını kavanozunuzun büyüklüğüne göre ayarlayın. Ama bilhassa sarımsak, şakayık, mürver ve melekotu otlarının bolca içerisinde olmasına özen gösteriniz.) Ardından plastik kapağı sıkıca kapayın.

Kavanozu önünüze alın, siyah bir mum yakın ve athameniz ile kutsayarak defetme için uygun gördüğünüz bir duayı ya da spelli fısıldayın (özellikle bir tane vermekten kaçınıyorum. İstenirse paylaşabilirim). Kutsadıktan sonra, siyah mumla kapağına üç damla mum damlatın. Önce alimünyum folyaya sarıp (istenmeyen enerjilerden etkilenmemesi için) ardından siyah bir beze sarıp güneş görmeyecek ama ılık bir yere koyup yaklaşık 3 ay orada bekletin.

3 ay sonunda bitkilerinizin öz yağları, zeytinyağınıza geçmiş olacak. Bitkilerin posalarını süzün ve iyice posaları sıkarak içlerinde ki son kalan yağları da boşaltın. En son çam yağı ve nane yağını da ekleyin. Biraz karıştırdıktan sonra kavanozu uygun ve güneş görmeyen bir yere koyun.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!