ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

Burçların Şifalı Otları

KOÇ :
Doğum haritalarında Mars etkisi ağır basıyorsa Kuvvetli Mars açıları Yükselen Koç yada 6ncı evde Mars varsa vücuttaki mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir.
Bitkisi: ISIRGAN OTU Koçlar için mucizevi bir bitkidir. Marsın dengesiz enerjisi bu otla düzeltilebilir. Kan temizleyici aynı zamanda kan yapıcı bir bitki olduğu için ısırgan otunun içindeki yakıcı madde kan dolaşımını arttırır. Kandaki şekeri düzenler ve vücuttaki fazla sıvıyı emerek yarar sağlar. 1 çay kaşığı ısırgan otunu 1 fincan suda 3-4 dakika kaynatarak kahvaltıdan yarım saat önce içebilirler.

BOĞA:
Doğum haritasında Venüs etkisi hakimse yükselen Boğa yada 6ncı evde Boğa yerleşmişse vücuda giren şeker ve karbonhidratlar kolay kolay yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Bu besinlerden kaçınmaları kilolarını dengede tutmalarını sağlayacaktır. Düzenli olarak sağlık kontrollerinde tiroit salgılarına baktırmaları da onlara yardımcı olacaktır.
Bitkisi: ÇOBAN ÇANTASI Boğalar için çok faydalı bir bitkidir. Mide böbrek ve yumurtalıklar üzerinde olumlu etkileri vardır. Özellikle adet kanamaları ve menapoz için idealdir. Bir çay kaşığı bitkiyi bir fincan suda kaynatıp 2 3 dak bekletip içebilirler.

İKİZLER:
Doğum haritalarında Merkür etkisi hakimse yükselen İkizler ya da 6ncı evde Merkür yada ikizler burcu yerleşmişse, En büyük avantajları sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Sürekli hareket halinde olduklarından kolay kolay şişmanlık problemi yaşamazlar.
Bitkisi: AYI SARIMSAĞI Ayırsarımsağı kabızlık yüksek tansiyon ve doku yaşlanmasının yavaşlatılması için kullanılan bir bitkidir. İkizler için çok faydalıldır. Taze bitki yaprakları maydanoz gibi doğranıp salataların üstüne serpilerek yenmelidir.

YENGEÇ:
Doğum haritasında Ay’ ın etkileri baskınsa yükselen yengeç ise vücudun su ve tuz dengesi çok önemlidir. Vücut sıvılarının astrolojide yöneticisi Ay’dır. Vücutları su tuttuğu ve ödemler yaptığı için tuzlu gıdalardan uzak durmalılar. Ay açıları bozuk olan Yengeçlerin mide problemleri vardır. Özellikle stresli zamanlarda fazla yemek yeme eğilimi gösterirler. Kilo problemini sıkça yaşarlar.Yönetici gezegen Ay’ın hareketlerinde özellikle Dolunay zamanlarında suların gel git etkisini üzerlerinde hissederler. Bunun içinde bol bol su tüketmelidirler.

ASLAN:
Doğum haritalarında Güneş etkileri ağır basıyorsa Kuvvetli Güneş açıları varsa yükselen Aslan ve 6ncı evde Aslan burcu varsa hassas olan kalpleri problem çıkarabilir. Kilo problemine karşı açık hava sporları dinamik yapılarını korumak için idealdir. Güneş ana enerji kaynağıdır. Yaşam enerjisi için gerekli elementlerin dengelenip dengelenmediğini bildirebilir.
Bitkisi: EBEGÜMECİ Aslan burçları için Güneş’in ters açılarının gösterdiği düzensiz tiroksin salgı için ideal yardımcı şifalı bir bitkidir. ‘’ Vücudun metabolizmasını düzenleyen tiroksin hormonunu salgılar’’. Gastrit mide ve bağırsak ülserinde tiroit bezi hastalıklarında etkili bir bitkidir. Bir fincan soğuk suda sabaha kadar bekletilen ebegümeci çayı daha sonra ısıtılarak içilir.

BAŞAK:
Doğum haritasında Merkür hakimse yükselen başak yada 6ncı evde Başak ya da Merkür varsa, mide ve bağırsak problemleri yaşarlar. Sinir sistemleri oldukça hassastır ve buna bağlı olarak mideleri alarm verir ayrıca Merkür astrolojide kalsiyumla ilgilidir. Çok hareketli olamayan yapılarından dolayı kalsiyum alımı ile ilgili problem yaşayabilirler.
Bitkisi: ALTIN BAŞAK Çeyrek litre suda bir çay kaşığı bitkiyi haşlayın ve kısa bir süre demleyin. Ruhsal duyumlarınız böbrekler tarafından karşılandığı için ağrı depresyon ve duygusal konularda ilk olarak böbrekleriniz zarar görür. Altın Başak şifalı bitkiler meleği olarak bilinir.

TERAZİ:
Doğum haritasında Venüs etkisi hakimse Terazi yükselene sahipseniz vücuda giren şeker ve karbonhidrat direk yağa dönüşür ve kolay kolay yakılamaz. Terazi insanının metobolizması yavaş çalışır baharatlı soslu şekerli gıdalara olan düşkünlüğü fazla kilolara sebep olabilir. Midedeki asidi dengeleyen fosfat içerikli gıdalar tercih etmelidirler.
Bitkisi: ÇIBANOTU Terazilerin ruhi dalgalanmalarına ve sinirlerinin yatışmasına çok iyi gelir. Bir fincan suya bir çay kaşığı çıbanotu konulup kaynatılır ve demlemeye bırakılır. Sıcak olarak içilir.

AKREP:
Doğum haritasında Plüton gezegenin etkileri baskınsa yükselen burcunuz Akrepse, Özellikle Plüton Güneş’ten ters açı alıyorsa Endokrin hormonu düzenli çalışmayabilir ve psikolojik kökenli hastalıklar görülebilir.
Bitkisi: CALENDULA Bir bahçe çiçeğidir ve Akrep burçları için şifa kaynağı bir bitkidir. Çayı bir tutam kuru çiçek iki fincan kaynamış suda demlenerek içilebilir. Aynı zamanda 150 gr kurutulmuş çiçek banyo suyuna karıştırılabilir.

YAY:
Doğum haritasında Jüpiter etkisi hakimse yükselen yay yada Jüpiter açıları sert etkilerdeyse vücut çabuk yağlanır çok çabuk kilo verip aynı hızla alan yapıdadırlar. Genelde kuvvetli bir bünyeye sahiptirler. Hareketli ve sosyal yaşamları onları dinç tutar özellikle orta yaştan sonra kalça ve baldırlarında yağlanma görülür bunun için yediklerine çok dikkat etmelidirler.
Bitkisi: GECE ÇUHASI ve ÖKSEOTU; Geceçuhasından elde edilen yağ vücudun kimyasal döngüsünün düzenli çalışmasına ve vücuttaki yağların kolay eritilmesine faydalı olur. Ökse otu ise pankreas üzerinde çok kuvvetli bir şifa kaynağıdır. Hormon dengesizliklerinde oldukça etkili bir bitkidir. 1 çay kaşığı ökseotunu bir fincan soğuk suda bırakıp sabah hafifçe ısıtıp içmelisiniz.

OĞLAK:
Doğum haritasında Satürn gezegeni hakimse yükselen oğlak ve 6ncı evde Satürn varsa sırt ağrıları siyatik ishal gibi bağırsak problemleri yaşayabilirler. Kemikler ve dişler dikkat etmeleri gereken konulardır.
Bitkisi: BİNBİRDELİKOTU Özellikle romatizma siyatik ishal uykusuzluk gibi konularda etkili bir bitkidir. Satürn açılarına sahip kişilerde şifa kaynağıdır. Bir çay kaşığı bitki bir fincan kaynak suda haşlanır ve demlenmesi için bekletilip ılık olarak içilir.

KOVA:
Doğum haritalarında Uranüs Satürn ve gezegenleri hakimse kalsiyum magnezyum fosfor ve potasyum alımına dikkat etmelidirler. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Kovaların ayak bilekleri çok hassastır. Formlarını korumak için yüzme koşu gibi sinir sistemini gevşeten sporlar yapmalıdırlar.
Bitkisi: KIRLANGIÇOTU Kanın temizlemesinde etkili bir bitkidir. Göz hastalıklarına şifa kaynağıdır Kovalar için. Bir çay kaşığı bitkiyi bir fincan kaynar suda haşlayarak demleyip kullanabilirsiniz.

BALIK:
Doğum haritasında Neptün etkileri hakimse, Yükseleniniz Balıksa ve 6ncı evde Neptün yada Balık burcu varsa sinir sisteminiz oldukça hassastır. Vücutları su tutmaya ve ödeme yatkın olduğu için sıkça kilo değişimi yaşarlar.
Bitkisi: KARAHİNDİBA Balık burcu ayakları temsil eder. Bu bitkinin banyosu ayak şişlerine ağrılarına karşı oldukça etkilidir. Çayı için yarım litre suda bir hindiba kökü soğuk suda bekletilir ertesi sabah yemek öncesi ve sonrası birer yudum içilmelidir 

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!