DUA Sana Bana Özel 

Beğendirme Muskası

Evlenmemek amacıyla kimseyi beğenmeyen güzelliğine ve ya yakışıklılığına aşırı güvenen kişilerin karşı cinsten ancak kendilerine yakışacak birini beğenerek evlenmesi ve mutlu olması için;

Beğendirilmek istenen kişilerin saçlarından kendilerşne hissettirilmeden birer tel alınarak nazenin kişinin günlük olarak giydiği kıyafetlerinden birinin dokumasından saç adedi kadar iplik alınır. so9nra bunlar birbirlerine bağlanır. bağlama sırasında 41 kez ya Rahman mırıldanıp saçlara doğru üflenir. Bismillahi subhanehu denilerek hepsi bir araya getirilip ikiye bükülerek tam büküm yerinden eritilmiş balmumuna batırılıp çıkartılır ve donması beklenir.

nazenin kişinin adı zikredilerek 7 kere hunnul cemil/cemile (nazenin kişi kız ise cemile erkek ise cemil) mırıldandıktan sonra yere tükürülür.
Bir araya getirilmiş şaçlar ocağın üzerinde 7 kez döndürülürken ihraku bunlar haza kalbihi ya settar mırıldanıp ocağa doğru üflenir. Ardından 3 rekat namaz kılıp selam verlmeden ya cin cenne cenne cenne söylenipher iki yöne doğru üflenir.
Saçlar bu sefer tümüyle balmumuna batırlıp donarken avuç içinde topak haline getirilip kişinin adı ile saçları alınan kişilerin isimleri zikredilerek naylonlanıp yeşil bir beze sarılıp kişinin ismindeki harf kadar dikiş atılır.

muska yapılan kişinin yattığı odanın kapısının altına gizlice saklanır.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!