GİZLİ İLİMLER Sana Bana Özel 

AYNALARIN MUCİZESİ

“Bilemezsin Sana verecek bir armağanı ne çok aradığımı. Hiçbir şey içime sinmedi. Altın madenine altın sunmanın ne anlamı var. Ya da okyanusa su… Düşündüğüm her şey Doğu’ya baharat götürmek gibiydi. Kalbimi ve ruhumu vermemin bir yararı yok, Çünkü Sen zaten bunlara sahipsin. O yüzden Sana bir ayna getirdim. Kendine bak ve beni hatırla!..” Hz. Mevlana

Aynalar berraklık, netlik, gerçeğin yansıması ve kendini tanımanın simgesi olmasının yanı sıra negatif enerjilerden korunmanın bir yolu olarak da birçok kültürde karşımıza çıkıyor. Hz. Mevlana’nın Şems için yazdığı söylenen mısralar da bunun bir kanıtı adeta… Mayalar ve Aztekler, yansıtıcı yüzeyleri tanrılarına kendi ışıklarını göstermek, “Buradayım, beni gör,unutma” demek için kullanırlarken göçebe kültürlerde başkaları neşelerini çalmasın diye tercih edilirmiş. İran ve Anadolu da hazırlanan eski muskaların birçoğunun içine gözden koruma amaçlı ayna koyulurmuş. Hz. Muhammed’in yanından aynasını hiç eksik etmediği ve her baktığında dua ettiği de söyleniyor. Hz. Ali’den rivayet ediliyor ki Hz. Peygamber aynaya baktığı zaman, “Hamd Allah’a mahsustur. Allah’ım, yaratılışımı güzel yarattığın gibi ahlakımı da güzelleştir” diyor. Ayna hediye etmek de pek çok kültürde yer alan, oldukça eski bir gelenek. Eski zamanlarda hayranlığın bir simgesi olarak kabul edilen aynaları erkekler sevgililerine hediye ederek, aynaya yansıyan kadından daha güzel birinin bulunmadığını anlatıyorlardı. Feng Shui anlayışına göre de aynaların kullanımları özel dikkat istiyor. Artırmak istenilen etkilerin aktive edilmesi, sorunlu alanların tedavi edilmesi için aynalardan yararlanılırken dikkat edilmesi gereken ise aynanın neyi yansıttığına bakmak oluyor çünkü aynalar yansıttıkları görselin konusunu ikiye katlıyor.

Ayna neyi sembolize ediyor?
Baktığımızda her şeyi gösteriyor ama ötesinde ne var?
Ayna kendi kendini tanımanın, kendi kendinle barışmanın sembolü… Carl Gustav Jung, “Aynaya bakmak cesaret ister” der. Ayna maskeyi düşüren tek şeydir. Aynaya dikkatli baktığınız zaman kendinizi görürsünüz. Mertçe, dürüstçe bakıyorsanız asla ve asla maskeyi göstermez. Başkaları sizdeki maskeyi görüyor olabilir ama siz baktığınızda maskeyi görmezsiniz.

Ortada bir ayna olmasa da olayların ya da kişilerin bize ayna tuttuğunu söyleriz.
Evet. Enerji çalışmaları vardır mesela. Gruplarda arındırma çalışmalarından sonra “Etrafınızda aynadan bir küre oluşturun ve küreyi kapatın kilitleyin ki dışarıdan gelen enerjiler geri yansısın” denir. Eskiden insanlar bunu yansıtıcı yüzeyleri kullanarak yaparken şimdi aynayı kullanıyoruz.

Bir ayna bir evi ya da bir insanı nasıl dönüştürebilir?
Öncelikle aynaya gerçeği görmek isteyerek bakmak gerek… Kusurları görmek için değil de kusurları sevmek için de bakmak lazım. Siz kendinizi severseniz herkes sizi sever. Aynayı üzerimizde taşımaya gelirsek, benim kendi deneyimlerime göre yabancı enerjileri bloke ettiğiniz zaman kendi gücünüzü daha net kullanabiliyorsunuz, yolunuzu daha net görüyorsunuz.

Ya iyi enerjiler de bize ulaşmıyorsa?
Kime göre iyi? Ağızdan çıkan güzel her sözü iyi olarak kabul ediyoruz. Oysa sizin de başınıza gelmiştir, ne güzel uzadı tırnaklarım dersiniz biri kırılıverir ya da bir annenin çocuğuna nazarı değer. Oysa bir annenin çocuğuna kötü gözle bakma ihtimali yoktur. Yani pozitifin ve negatifin ne olduğunu düşüncemizle, aklımızla kestiremiyoruz.

Siz evinizde ayna asınca negatif enerjiyi geri yansıttığını söylediniz. O insanlara etkisi ne oluyor?
Bu o insanların kendi enerjileri… Biz o insanların enerjileri ile uğraşacağımıza onlar kendi enerjileri ile uğraşıyor. Bu da belki o insanın yol kat etmesine fayda sağlayacaktır. Olumlu enerjiler de yine sahibine dönerek olumlu etkiler yaratabilir.

Eve asılmış aynanın o evde yaşayan herkese bir etkisi olur mu?
Herkese olumlu bir etkisi olur. Eğer ki dışardan korumak istiyorsanız evin dışına cama, kapıya asabilirsiniz. Evin içinde kullanırken özellikle tam tuvaletin karşısına koymamakta fayda var. Kapıdan girdiğiniz zaman kapının karşısındaki ayna karşısında iki tane görüş var. Biri kapıdan gelen yaşam enerjisini geri çevirir diyor, ikincisi kapıdan gelen kişinin enerjisini kendisine geri yansıtır diyor. Yani o noktada bir tereddüt var. Mutfak kapısının dışına, tam karşısına asmayı öneririm, mutfağın bereketini artırdığı söylenir.

Eve ayna takmak ya da aynalı bir takı kullanmak tüm hayatımızı değiştirir mi?
Aynalar şans açan muskalar değil. Bedeni ve bilinçaltını korumak için kullanıyoruz. Ben boynumdaki takıyı kendimi yabancı enerjilerden korumak için kullanıyorum. Onun dışındaki tüm kararları ben veriyorum, önümü ben görebiliyorum. Başkalarının enerjileri beni allak bullak etmiyor. Hipnoz seanslarında örneğin kalabalık bir topluluğun önünde konuşacak olan ve çok korkan kişiye belli bir objeyi elinde tutmasını, onu hissettikçe kendi gücünü hissetmesini söylerim. Sporcular da maç öncesi bazı işaretler yaparak güç alırlar. Burada hep bilinçaltı hareket geçirilir, kişi içindeki gücü ortaya çıkarır çünkü insan sadece kendi içindeki güçle başarıya ulaşabilir.

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!