Sana Bana Özel SPİRİTÜEL 

AŞKI BULMAK

Sevginin ilk dersi sevgiyi istemek değil, sadece vermektir. Bizler ise tam tersini yapıyoruz, verirken bile sadece sevginin geri dönmesi düşüncesiyle veriyoruz yani bir nevi pazarlık yapıyoruz sevgiyle. Göz ucuyla geri gelip gelmeyeceğini izliyoruz. Oysa ki doğal işleyişine bıraksak, sevgiyi akıtsak, o gelecektir ve eğer gelmiyorsa, endişelenecek bir şey yoktur, çünkü bir aşık, sevmenin mutluluk olduğunu bilir. Gelirse o zaman iyidir, mutluluk katlanır. Hiç geri gelmese bile, sevmenin içinde o kadar mutlu oluruz ki, geri dönüp dönmemesi umurumuz da bile olmaz. Kişi sever, sadece severek sevginin ne olduğunu öğrenir. Sen karşılıksız seversen beklemeye gerek kalmaz, yavaş yavaş sevgi sana geri döner.

Sevgiyi yakalamanın en temel unsuru egoyu  bırakmaktır ama insan egosundan vazgeçmekten korkar. Ego bir kandırmacadır, uydurulmuş, insanların zihinlerinde yarattıkları bir şeydir. O bırakıldığı an  gerçeği görebiliriz. Sevgi nefes almak gibidir. O sadece içimizde olan  bir niteliktir, nerede olursan, kiminle olursan ol, ya da tek başına olsan da sevgi hep yanımızda olmalıdır. Sevgimiz ne kadar büyük ve saf olursa etrafa yaydığımız ışıkta o kadar parlak olacaktır. Işığımızla birlikte çevremizde bulunan pek çok varlık daha kuvvetli titreşmeye başlayacak ve enerjimiz artacaktır.        Sevginin olduğu yerde korkuya,  kıskançlığa ve hırslara yer yoktur. Bu kuvvetli enerji sayesinde hepsi birer birer yok olacaktır, çünkü sevgi özgür olmayı ve sevdiğini de özgür bırakmayı gerektirir. Halil Cibran’ın sözlerinde olduğu gibi:

      ”Aynı çatıyı destekleyen iki sütün gibi olun ama diğerine sahip olmaya başlamayın, diğerini bağımsız bırakın, aynı çatıyı destekleyin. Bu çatı, sevgidir…

        Hayatımızı çevreleyen bütün sorunlar sevgi ile çözülebilir, saldırganlıkla değil.Kadın ve erkek ayrı dünyalardır o nedenle birbirlerini anlamaları güçtür, ancak geçmişten ders alınabilir… Onlar zıt kutuplardır, o nedenle çatışma doğaldır. Ancak anlayış, sevgi ve şefkat sayesinde birbirlerinin dünyasına girip sorunlarını çözebilirler.

        Birini sevebilmek için öncelikle kendimize karşı sevecen olmalıyız. Kendimize özen göstermeli, affetmeyi öğrenmeli  ve öğretmeliyiz yeniden ve yeniden…

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!