ASTROLOJİ Sana Bana Özel 

AŞK HAYATINI VENÜS BURCUNLA ŞİFALANDIR

Venüs gezegenin etkisini güçlendirmek ve bu şekilde hayatınıza daha fazla sevgiyi, mutluluğu çekmeniz için size özel bir rehber hazırlanmıştır. Bu rehberi kullanmak için
öncelikle kendi Venüs burcunuzu bulmalı ve daha sonra Venüs burcunuz hangisiyle
bu kısmı okumalı ve buna uygun çalışmayı yapmalısınız. Size ait olmayan bir Venüs
burcunun çalışmasını yapmanızı önermem, en azından ne kadar faydalı olacağına
dair bir fikir yürütemem çünkü önerilen çalışmalar Venüsün enerji durumuna
göredir. Venüsü koç burcunda olan bir insanın yapması gereken enerji çalışması
ise balık burcunda olanın yapması gereken çalışma farklıdır. Bu sebeple Venüs
burcunuza göre çalışma yapmanız kıymetli olacaktır.

Venüs rehberinizi kullanmak için ilk önce Venüs burcunuzu bulmalı ve sonra sizinle ilgili kısmı okuyabilir ve çalışmanızı yapabilirsiniz. Bu çalışmaların hepimizin en yüksek hayrına olmasını seçiyorum.

VENÜS BURÇLARI VE ÇALIŞMALARI

Venüs koç burcunda ; Duygularınız çok hızlı bir şekilde gelişiyor ve duygularınızı ifade etme
sizin için zor değil. Karşınızdaki insanı etkileme yeteneğiniz çok gelişmiş ve aşkınızı tutkulu bir şekilde yaşıyorsunuz. Dış görünümünüz nasıl olursa olsun sizde karşı cinse çekici gelen bir şeyler var. Sizinle aşk yaşamak aynı zamanda bir macera yaşamak kadar heyecanlı. İçinizden geldiği gibi davranmayı seviyorsunuz ve karşınızdaki insanı da güçlü duygularınızın etkisiyle sarıp sarmalıyorsunuz. Genelde aşık olduğunuz zaman ilk anda duygularınız çok yoğun oluyor ve bu zamanlarda mantıksal davranmayı bir kenara bırakıyorsunuz. Duygusal ilişkilerde kendinizden emin ve dürüst davranmayı tercih ediyorsunuz. Aşk yaşamınızda küçük oyunlar hoşunuza gidiyor ancak aşırıya kaçılması durumunda güvensizliğe düşebiliyorsunuz. İsteklerinizi ve beklentilerinizi açık bir şekilde ifade edebiliyorsunuz. Belki de en zayıf tarafınız karşındaki insana güvenmeyi çok istemeniz ve bu bazen size sorunlar yaşatabiliyor. Aşık olunca neşeli, canlı ve hevesli oluyorsunuz aynı zamanda karşınızdaki insana temiz yürekli davranıyorsunuz.

Bazı Venüs koç insanlarında ise başkalarını aşırı memnun etme isteği olabilir ve bu da
kendi isteklerinizi görmezden gelmenize yol açabilir. Eğer Venüsünüz koç burcunda olumsuz etkilenmişse fazla iddalı ve baskıcı da olabilirsiniz. Bu durumda ilişkileriniz bir savaş alanı gibi olacaktır. Sürekli küçük şeylerden sorunlar yaşayabilir ve kendinizi mücadelelerin ortasında bulabilirsiniz. Duygusal olarak sabırsızlık sizin için sorun olabilir. Venüsün hangi evde olduğu ve hangi açıları yaptığı da önemlidir ama salt olarak Venüsün koç burcundaki enerjisini daha yumuşak bir duruma getirmek sizin için önemli olacaktır.

Öncelikle Venüsün taşlarından birisi olan pembe kuvars taşı kullanmanızı öneririm. Bu taşı kolye yada yüzük olarak kullanabilirsiniz. Cebinizde olmasının bile olumlu etkisi olacaktır.
Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;

Duygularım dengeli ve ilişkilerimde her zaman heyecanımı korumayı başarıyorum.

Duygusal olarak dengeliyim ve kendimi mutlu etmeyi başarıyorum.

Kendimi aşka, sevgiye açıyorum ve heyecanı her zaman sürecek mutlu bir ilişki ( yada evlil
diyebilirsiniz) yaşamayı seçiyorum.

Venüs gezegenini güçlendirmesi için evinizde gül tütsüsü yakabilirsiniz. Yine gül yağını
buhurdanlıkta yakabilir yada her gün kendi şişesinden koklamayı tercih edebilirsiniz.

Venüsünüz koç burcunda ise ve hayatınıza yeni, mutlu bir ilişki çekmek istiyorsanız mümkünse bir cuma günü yada gecesi aşağıda verdiğim çalışmayı yapabilirsiniz. Öncelikle gül tütsüsü ve pembe bir mum alın ve bunları yakın. Bir kağıda niyetinizi yazın. Örneğin “Benim için en doğru erkeği (yada kadını) hızlı bir şekilde hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” şeklinde bir niyet olabilir. Daha sonra gözlerinizi kapatın ve kendinizi çok mutlu, sevgi dolu bir ilişki yaşarken imgeleyin. Bir süre kadar güzel duygular oluşturmaya devam edin. Kendinizi hazır hissedince kağıdı alın ve mumun alevinde yakın. Yakarken şunları söyleyin ” Mutluluğu, sevgiyi ve aşkı hayatıma davet ediyorum. Bu niyetimi şimdi sevgiyle evrene gönderiyorum ve benim için en hayırlı kişiyi hayatıma davet ediyorum” Daha sonra mumu söndürebilirsiniz. Kağıdın küllerini ise isterseniz atabilir isterseniz doğaya bırakabilirsiniz.

Venüs boğa burcunda; Duygusal yaşamınızda sağlam bağlar arıyorsunuz ve karşınızdaki
insana güvenmek sizin için çok önemli. Aşk ilişkilerinizde büyük heyecanlar, iniş çıkışlar ve
değişimler size göre değil. Daha çok güven verici, her zaman sevgisinden emin olabileceğiniz, sadık ve tutarlı bir ilişkiyle mutlu olabilirsiniz. Duygusal olduğu kadar tensel yakınlığı da seviyorsunuz. Karşındaki insana bağlanma yeteneğiniz oldukça gelişmiş ve ondan da bunu bekliyorsunuz. Sahiplenici ve kıskanç bir yönünüz var ve bu duygularınız ortaya çıktığı zaman mantıklı hareket etme yeteneğine veda edebilirsiniz. Duygularınızı bir ilişkinin başlarında rahat bir şekilde ifade edemeyebilirsiniz ancak bunu hissettirme konusunda başarılısınız. Yaşamınız güven verici bir ortamda huzur ve rahatlık içinde geçmesini istiyorsunuz. İlişkilerinizde verici, samimi ve açık davranıyorsunuz. Ruhsal olarak bir sanatçı potansiyeline sahipsiniz ve estetik zevkiniz çok gelişmiş. Doğada kendinizi son derece huzurlu hissediyorsunuz. İnsanları sadeliğiniz, doğal çekiciliğiniz ve yaşamdan zevk almayı bilmenizle kendine çekiyorsunuz.

Eğer değeceğine inanıyorsanız çok büyük bir sabır timsali olabilirsiniz ve beklemeyi biliyorsunuz. Zevklerinize düşkünsünüz hayata bir kere gelindiğine inanıyorsunuz ama gerekince sabretmeyi ve hedefleriniz için zevklerinizde fedakarlık yapmayı da biliyorsunuz. Venüsün boğa burcunda olması bazen fazla kilo sorunu da oluşturabilir.

Eğer bu durumları yaşıyorsanız yada duygusal hayatınızda herhangi bir nedenle mutsuzsanız aşağıdaki önerilerimi uygulayabilirsiniz.

Öncelikle güven veren ve yaşamanızda istediğiniz istikrarı size getirecek olan yeşim taşını
kullanabilirsiniz. Bu taşı kolye yada yüzük olarak kullanabilirsiniz. Cebinizde olmasının bile olumlu etkisi olacaktır.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;
Hayattan zevk alıyorum, duygularım dengeli ve kararlarımı kolay uyguluyorum.
Bana bağlı, sadık ve sevecen bir eşim olmasını seçiyorum.
Kendimi mutlu ediyorum ve kendimi duygusal olarak besliyorum.
Eğer hayatınızda mutlu bir ilişkiniz varsa bunu istikrarlı hale getirmek için evinizin güney
batı köşesine ağır bir nesne koyun, bir heykel, büyük bir doğal taş yada bir dolap bile olabilir. Eğer hayatınıza mutlu bir ilişki çekmek istiyorsanız aynı köşeye iyi kaliteden iki tane pembe yada kırmızı çiçek koyun. Özellikle gül tercih etmeniz önerilir.

Eğer yalnızsanız ve hayatınıza yeni bir ilişki/evlilik çekmek istiyorsanız mümkünse yeni ay olan bir gecede sessiz bir odaya çekilin. Bir kağıda niyetinizi yazın. Sizin için “ Aşkı, sevgiyi ve mutluluğu şimdi hayatıma kabul ediyorum ve benim için en doğru adamın ( ya da kadının) hayatıma girmesine izin veriyorum” niyeti çok uygun olacaktır. Arkasından niyetinizi sesli olarak 8 kere okuyun ve kırmızı renkli bir kumaşa küçük bir pembe kuvars taşı ve niyetinizi koyarak kumaşı katlayın. Mümkünse 8 gece boyunca bu kumaşı yastığınızın altında tutun ve üzerinde uyuyun. Bu şekilde rahat yatamıyorsanız başınıza yakın ve yere koyun. 8 gece sonra kumaşı çıkartın ve sizin için uygun bir yere kaldırın. Niyetiniz olunca kumaşı açın ve niyet kağıdınızı çıkartıp yakın veya yırtın.

Venüs ikizler burcunda; Kalbinize giden yol beyninizden geçiyor ve duygularınızı yaşarken
mantığınızı elden bırakmıyorsunuz. İlgi alanlarınız çok geniş özellikle yeni olan her şey ilginizi çekiyor. İlişkilerinizde sorgulayıcı ve analizcisiniz. Karşınızdaki insanı her yönüyle incelemeye ve değerlendirmeye çalışıyorsunuz. Duygusal ilişkilerde cana yakın, eğlendirici ve samimisiniz ancak dikkatli düşünmeyi de ihmal etmiyorsunuz. Aşık olduğunuz zaman son derece neşeli ve hayat dolu yaklaşımlar gösteriyorsunuz ancak karşınızdaki insanın sizi rahatsız edecek bir kusurunu görünce ondan hızlı bir şekilde soğuyabiliyorsunuz. Kalbinizin derinliklerinde uzak ve ulaşılmaz bir yönünüz var ve kendinizi tam anlamıyla karşınızdaki insana açmanız kolay olmayacaktır. İstediğiniz biri olduğu zaman dikkatinizi karşındaki insana tam anlamıyla yoğunlaştırıyor ve onu tanımaya çalışıyorsunuz.

Karşındakini konuşmalarınızla, ilgi alanlarınızla ve sempatik havanızla çabuk etkileyebiliyorsunuz. Ancak sıkıcı bulduğunuz bir insana çok fazla tahammül edemezsiniz ve bu durumda ortamdan hızlı bir şekilde uzaklaşmanın yollarını arayabilirsiniz. Çevrenizde bir çok insan olabilir ancak derin ilişkiler kurmak sizin için kolay değil. İnsanları iletişimsel yeteneklerinizle, zeka oyunlarınızla, espri yeteneğinizle ve sempatinizle kendinize çekiyorsunuz. Sosyal yaşamdan zevk alıyorsunuz ve çevrenizde genelde her zaman insanlar olacaktır. Ancak iç dünyanızda daha farklı özlemler duyabilirsin.

Venüs ikizlerde ise özellikle duygusal hayatınıza biraz daha romantizm katmanız ve istikrarlı
ilişkiler kurma yönünüzü geliştirmeniz gereklidir. Venüs gezegeninin etkisinin güçlenmesi sizin için önemli olacaktır.

Öncelikle Venüsü güçlendiren taş olan pembe kuvarsı taşımanın faydasını görebilirsiniz. Eğer maddi olarak imkanınız varsa en güçlü Venüs taşı olan elmas bir takı da kullanabilirsiniz.
Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;

Zihnimi ve duygularımı dengeliyorum. Benim için en uyumlu eşi hayatıma kabul ediyorum.
Eşimle sevgi dolu ve romantik bir ilişki geliştiriyorum.
Duygularım dengeli ve ilgimi, sevgimi uzun süre sürdürebiliyorum.
Gül yağı Venüsün etkisini arttıran bir enerjiye sahiptir. Gül yağını buhurdanlıkta yakabilir yada her gün şisesinden koklamayı tercih edebilirsiniz. Yine gül yağını her gece kalp çakranıza yani iki gögsünüzün tam ortasındaki bölgeye 2-3 damla sürmeniz kalp çakranızın aktif hale geçmesine ve böylece duygusal olarak kendinizi daha mutlu hissetmenize yardım edecektir.

 Eğer yalnızsanız ve hayatınıza sizin için en doğru insanı çekmek istiyorsunuz ayın yeni ay
olduğu bir gece tahta bir kutuya romantizmi ve sevgiyi simgeleyen yapma bir gül, Venüs
gezegeninin bitkilerinden birisi olan bir parça kekik, pembe yada kırmızı küçük bir mum koyun.

Bir kağıda niyetinizi yazın. Örneğin; Benim için en doğru erkeği ( yada kadını) hızlı bir şekilde
hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” şeklinde bir niyet olabilir. Kutuyu
kapatmadan gözlerinizi kapatın ve güzel niyetinize bir süre odaklanın, kendinizi hazır hissedince kutunun ağzını kapatın ve kutunuzu mümkünse evinizin güney batı köşesine değilse herhangi güvenli bir yere koyun. Doğru insanın hayatınıza girdiğine emin olunca kutuyu açıp içindekileri çıkartın ve içinizden teşekkür ederek mumunuzu yakın ve sönene kadar yanık kalmasını sağlayın. Kekiği ve gülü bir keseye koyarak saklayabilirsiniz.

Venüs yengeç burcunda; Duygusal ilişkilerinizde hassas ve romantik bir yapınız var.
Karşınızdaki insana güvenmek sizin için çok önemli ve bu olana kadar kendinizi tam anlamıyla açmıyorsunuz. İlişkilerinizde belli bir zaman geçmesi ve bu süreçte karşınızdaki insandan emin olabilmeniz önemli. Ancak bu olduktan sonra da son derece sadık, içten ve ilgili oluyorsunuz. Karşınızdaki insana sahiplenmek gibi bir özelliğiniz var ve sanki onu dünyanın kötülüklerinden korumak ister gibisiniz. Aynı şekilde karşınızdaki insandan da sizinle ilgili olmasını bekliyorsunuz.

Ayrıca ilişkilerinizde kuşkucu ve kıskanç bir yönünüzde var ancak bunların ortaya çıkması için kendinizce gerçekçi bazı nedenlerinin olması gerekiyor. Kısa süreli ilişkiler temelde size göre değil ve tatmin edici bir aile yaşamınız olmadan kendinizi mutlu hissedemezsiniz. İlk gençlik yıllarınızda geçici ve kısa süreli bazı deneyimleriniz olabilir ancak bunlar yaşamınız boyunca süreklilik göstermeyecektir. Bir aile kurduktan sonra belli değerlere çok daha fazla uyarsınız. Duyarlı, ilgili ve samimi yaklaşımlarınızla karşınızdaki insanı cezbediyorsunuz. Sizde karşınızdaki insana güven veren bir hava var ve duygusal olmanıza rağmen tedbiri de elden bırakmamaya çalışıyorsunuz.

Duygusal olarak belli bir uyumu yakalamak sizin için çok önemli oldugu gibi bu uyumunda sürekli olmasını istiyorsunuz. Sadakate, güvenilirliğe, sürekliliğe ve duyguların paylaşımına çok önem veriyorsunuz. Kendinizi güvende hissetmek duygusu sizin için çok önemli ve maddi olarak güvenceye sahip olmakta bunun içindeki kriterlerden biri. Zevklerinize de de alışkanlıklarınıza da genelde bağlısınız. Özellikle ilk çocukluk yıllarınızda oluşan alışkanlıklarından vazgeçmeniz zor olacaktır. Sizin için manevi değeri olan şeyleri atmak zor olabilir hatta biriktirmek gibi bir
alışkanlığınız bile olabilir.

Venüs yengeç burcunda iken eğer sorunlu açıları varsa özellikle duygusal huzursuzluk, yeterince sevildiğinizi hissetmeme, şefkat görme ihtiyacı yada başkalarına karşı fazla verici olma gibi hisleriniz olabilir. Eğer Venüsünüz yengeç burcunda ise ve yeterince mutlu bir duygusal hayatınız yoksa aşağıdaki çalışmayı yapmanızı öneririm. Doğal taş olarak size güven ve huzur verecek enerjisi olan inci taşıyabilirsiniz. İnci bir takı takabilir yada sadece inciyi cebinizde taşıyabilirsiniz.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;
Güvendeyim, seviyor ve seviliyorum.
Hayatım boyunca bana mutluluk verecek, güven ve huzur dolu bir ilişkiyi hayatıma kabul
ediyorum.
Kendimi seviyorum ve ben sevilmeyi, değer görmeyi hak ediyorum.
Eğer Venüsünüz yengeç burcunda ise duygusal olarak biraz daha güçlü olmayı öğrenmeniz sizin için önemli olacaktır. Bunun için yengecin enerjisini dengeleyen koyu mavi renklerde giysiler giyebilirsiniz. Yatak odasına duygusal gücünüzü arttırması için bir ejderha resmi yada biblosu koyabilirsiniz. Yatak odanızın kuzeybatı yönü bu sembol için daha uygundur.

Eğer hayatınıza yeni bir ilişki çekmek istiyorsanız ayın yeni ay olduğu bir dönemde niyetinizi bir kağıda yazın. Bir kavanoza su doldurun ve kavanozu evinizde uygun bir yere koyun ve altına görünmeyecek şekilde niyetinizi yazdığınız kağıdı koyun. Kağıdı koyarken niyetinize odaklanın ve bir süre bekleyin. Niyetiniz olduktan sonra suyu dökebilir ve kağıdınızı saklayabilir yada yakabilirsiniz. Niyet olarak ” Benim için en doğru erkeği ( yada kadını) hızlı bir şekilde hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” kalıbını kullanabilirsiniz.

Venüs aslan burcunda; Duygusal ilişkilerinizde açık, cesur ve istekli davranıyorsunuz.
Karşınızdaki insana değer veriyor ve ondan da bunun karşılığını görmek istiyorsunuz. Sahip
olduklarınızı en şekilde sunabilen ve ona en iyisini vermeye çalışan bir yapınız var. Ancak
hükmetme arzunuz istekleriniz yerine gelmediği zamanlarda baskın olarak ortaya çıkabiliyor.

Duygusal bir ilişkiye başlarken kendinize güveniyorsunuz ve yaratıcı bazı yöntemlerle
karşınızdaki insanı etkilemeyi başarıyorsunuz. Birlikte olduğunuz insanla gurur duymak
istiyorsunuz ve onu yüceltici davranışlarda bulunuyorsunuz. Aşk ilişkilerinizde heyecanları
seviyorsunuz ve küçük oyunlar hoşunuza gidiyor. Ancak bu tarz yaklaşımlara rağmen
gerçeklerden kopmuyorsunuz.

Karşınızdaki insanı gerçekten önemsiyorsunuz ve son derece eğlendirici olabiliyorsunuz. İkna etme yeteneğiniz gerçekten çok gelişmiş ve isteklerinizi kabul ettirmeniz zor olmuyor. Son derece fedakar bir yönünüz var ancak karşınızdaki insan tarafından takdir edilmeniz sizin için önemli. Size ihtiyaç duyuldugunda her şeyinizle yardım etmeye hazır oluyorsunuz.

İlişkileriz de samimi ve açık olmaya çok önem veriyorsunuz. Monoton bir yaşam sürdürmek sizin tarzınız değil ancak çok önemli değişikliklerde hoşunuza gitmiyor. Her şeyin en iyisine sahip olmak istiyor ve bunun için çalışıyorsunuz. Bazen arka planda kalmayı tercih etseniz de başarılı olmak, takdir edilmek ve dikkat çekmek genel olarak hoşunuza gidiyor. Çevrenize saçtığınız elektrikle istediğiniz insanı elde edebilme gücüne sahipsiniz ancak bazen bunda yavaş davranmayı tercih ediyorsunuz. Güçlü istekleriniz var ve isteklerinize ulaşmak için mücadeleden vazgeçmiyorsunuz. Ayrıca güçlü bir cinselliğe sahipsiniz ve cinsel olarak karşınızdaki insanın isteklerini çabuk sezinliyorsunuz. Sosyal yönü güçlü olan birisiniz ve çevrenizde sana hayran kişiler görmek hoşunuza gidiyor. Bulunduğunuz ortama kolay uyum sağlayabiliyorsunuz ve değişik görüşlerdeki insanlarla anlaşma yeteneğiniz var.

Eğer Venüsünüz aslan burcundaysa takdir edilmeniz ve güçlü bir ilişkiye sahip olmanız sizin için önemlidir. Yalnız kalmak yada sizi tatmin edecek bir ilişkinizin olmaması kendinizi çok fazla mutsuz hissetmenize yol açabilir. Eğer Venüsünüz aslan burcundaysa ve duygusal olarak mutlu değilseniz size önerilerim şunlar olacaktır;

Doğal taş olarak hem gücünüzü ortaya çıkartacağınız hem de sevgiyi daha fazla hayatınıza
çekeceğiniz bir taş olan yosunlu akik kullanmanızı öneririm. Bu taşı takı olarak takabilir yada
sadece cebinizde taşıyabilirsiniz.
Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;

Kendi değerimi kabul ediyorum ve benim değerimi görecek en doğru kişiyi hayatıma sevgiyle kabul ediyorum.

Parlak ve güzel bir enerjiye sahibim ve enerjimi her zaman en doğru şekilde kullanıyorum.
Sevgi, heyecan ve mutluluk dolu bir ilişki ( yada evlilik) yaşamayı hak ediyorum.

Eğer Venüsünüz aslan burcundaysa güçlü ve yüksek bir duygusal enerjiniz var demektir. Bu
enerjiyi doğru yönlendirmek sizin için önemli olacaktır. Bunun için özellikle pazar günleri sevgiyle ilgili niyetlerinizi etmenizi öneririm. Yatak odanızın güneybatı köşesine parlak kırmızı iki tane kalp sembolünü ve altın sarısı iki tane mumu yan yana koyarak hayatınıza yeni ve mutlu bir ilişki çekebilirsiniz. Ayrıca altın rengi ve pembe renkleri birlikte giyiminizde kıyafet yada aksesuar olarak kullanmanızda duygusal çekim gücünüzü arttıracaktır. Eğer evliyseniz veya ilişkinizde mutluluğu arttırmak istiyorsanız eşinizle birlikte çektirdiğiniz bir resminizi alın ve evinizin yada yatak odanızın güneybatı köşesine koyun. Resmin yanında 2 tane altın renkli mum, 2 tane yapma pembe yada kırmızı çiçek, bir gül yağı yada gül tütsüsü koyun. Bu çalışmayı cuma günü yapmanız daha etkili olacaktır.

Eğer yalnızsanız ve hayatınıza mutlu ve evliliği veya ilişkiyi çekmek istiyorsanız mümkünse yeni ay olan bir gecede sessiz bir odaya çekilin. Pembe renkli bir mum yakın ve niyetinizi bir kağıda yazın. Niyetinizi 11 kere sesli olarak okuyun. Daha sonra kağıda birkaç damla gül yağı sürün ve kağıdı içinde küçük bir ayna olan tahta bir kutuya koyun. Niyet kağıdınız aynanın hemen üzerinde dursun ve katlamadan koyun, yazılı kısım aynaya baksın. Daha sonra “ Niyetimin enerjisini yükseltmek için olmasını çabuklaştırmak için aynamı aktif hale getiriyorum” deyin ve kutunun ağzını kapatarak yatak odanızın güneybatı köşesine yerleştirin. Niyetiniz olunca kutuyu açıp aynayı alabilir ve kağıdı isterseniz yakabilir isterseniz yırtıp atabilirsiniz.

Venüs başak burcunda; Duygusal ilişkilerinde gerçekçi ve özenli bir yapınız var. Karşınızdaki
insanı iyi tanımak ve her yönüyle anlamaya çalışmak sizin için çok önemli. Kafanızda idealize
ettiginiz bir ilişkiniz var ve böyle bir ilişkiye sahip olmak istiyorsunuz ancak bu sizin için kolay
olmayacaktır. Karşınızdaki insanın kusurlarını çok çabuk fark edebiliyorsunuz ve bu sizi
soğutabiliyor. İlişkilerinizde genel olarak seçicisiniz ve ayaklarınızı yerden kesecek şekilde aşık olmanız kolay değil. Karşınızdaki insana dikkatli ve özenli yaklaşıyorsunuz ve karşınızdaki insandan da aynı yaklaşımları bekliyorsunuz. İlişkinizin her türlü detayına önem veriyorsunuz ve her şeyi en mükemmel şekilde yaşamak istiyorsunuz. Son derece sabırlı ve alçakgönüllü bir yapınız var ancak eleştirel yaklaşımlarınız karşınızdaki insanla aranızda sorun olabilir.

Sadece başkalarına değil, kendinize karşı da eleştirici olmayı başarıyorsunuz. Ancak bu yaklaşımlarınız insanların kusurlarının düzelmesi için uyarılmaya ihtiyaç duyabilecekleri düşüncesinden kaynaklanıyor. Aşık olduğunuz zaman esprili ve sıcak bir şekilde hareket ediyorsunuz ancak aklınızı tamamen devre dışı bırakmanız söz konusu olmuyor. Duygularınıza önem veren, sizi anlayan ve her zaman yanınızda olacağını hissettiren birine kalbinizi açabiliyorsunuz.

Aşk hayatınızı başkalarıyla paylaşmayı pek sevmiyorsunuz. Dürüst ve güvenilir birini arzu etmenize rağmen hiç olmadık şekilde kendinize aykırı bazı ilişkilerin ortasında bulabilirsiniz. Karşınızdaki insana açılmanız kolay değildir ve çoğu zaman dıştan biraz soğuk bir görünümünüz olabilir. Sizi çözmek zaman isteyen ancak zevkli bir süreç olacaktır. Karşınızdaki insanın duyguları konusunda evhamlanabilir ve şüphelere düşebilirsiniz ayrıca kaybetmek konusunda da gizli bir korkunuz olabilir.

Eğer Venüsünüz başak burcunda ise kesinlikle enerjisinin güçlendirilmesi gereklidir. Özellikle duygusal keyif ve hayattan tat almak enerjilerini daha fazla hayatınıza kabul etmeniz çok daha mutlu duygusal ilişkiler kurmanızı sağlayacaktır.

Venüsünüz başak burcunda ise doğal taş olarak aventurin taşını öneririm. Bu taş hem
duygularınızı dengeleyecek hem de sizin ihtiyaç duyduğunuz şans enerjisini hayatınıza çekmenize yardım edecektir. Bu taşı takı olarak takabilir yada sadece cebinizde taşıyabilirsiniz.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini
seçerek kullanabilirsiniz;

Duygularımı derin, güçlü, sıcak bir şekilde hissediyor ve hissettiriyorum.
Kendimi olduğum gibi seviyor ve kabul ediyorum. Eşimi olduğu gibi seviyor ve kabul ediyorum.
Samimi, yakın ve güçlü bir ilişkiye kendimi açıyor, sevgiyi hayatıma kabul ediyorum.
Gül yağı Venüsün etkisini arttıran bir enerjiye sahiptir. Gül yağını buhurdanlıkta yakabilir yada her gün şisesinden koklamayı tercih edebilirsiniz. Yine gül yağını her gece kalp çakranıza yani iki göğsünüzün tam ortasındaki bölgeye 2-3 damla sürmeniz kalp çakranızın aktif hale geçmesine ve böylece duygusal olarak kendinizi daha mutlu hissetmenize yardım edecektir.

Eğer ilişkinize biraz heyecan ve mutluluk katmak isterseniz evinizde yatak odanızın güneybatı köşesine romantizmi simgeleyen 2 tane nesne koyabilirsiniz. İyi kaliteden yapma iki kırmızı yada pembe gül, iki tane kırmızı kalp sembolü, aşkı simgeleyen güzel bir resim gibi farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Eğer Venüsünüz başak burcunda ise ve hayatınıza sizin için en doğru insanı çekmek istiyorsanız mümkünse yeni ayda aşağıdaki ritüeli yapabilirsiniz. Öncelikle pembe bir kuvars taşı edinin, bu taşı herhangi bir doğal taşçıda bulabilirsiniz. Gül yağı, pembe mum, kağıt ve kalem ihtiyaç duyacağınız diğer nesnelerdir. Sessiz bir yerde önce gül yağından bir miktar alıp mumun üzerine sürün, kağıda odaklanarak niyetinizi yazın. Niyet olarak ” Benim için en doğru erkeği ( yada kadını) hızlı bir şekilde hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” kalbını kullanabilirsiniz. Daha sonra niyetinize odaklananın, mutlu olduğunuzu ve hayatınızda harika bir insanın olduğunu imgeleyin. Daha sonra pembe kuvarsı ve kağıdın içine sarın yani kuvars kağıdın içinde olsun. Kağıdı mumun yanında bırakın ve mum tamamen sönene kadar kağıt yanında kalsın. Mum sönünce içinde taş olarak kağıdı alın ve yatak odanızda baş ucunuza yada yastığınızın altına koyun.

Venüs terazi burcunda; Duygusal ilişkilerinizde aşka, uyuma ve doğru davranışlara çok önem veriyorsunuz. Cana yakın ve cazibelisiniz. Gurur duyabileceğiniz ve özel bir insanla birlikte olmak istiyorsunuz. Ancak duygusal konularda karar vermeniz her zaman kolay olmayacaktır. Aynı zamanda duygularınız konusunda da emin olmanız ve iç dünyanızda netleşmeniz hızlı gelişen bir süreç degildir. Karşınızdaki insanın dış görünümüne önem veriyorsunuz, birlikte olmak isteyeceğiniz insan bakımlı ve kendisine dikkat etmeyi bilen biri olmalı. Aynı zamanda estetik zevkleriniziz gelişmiş olması ve çevrenizde güzellikleri görmek istemeniz sizinle ortak zevkleri paylaşan insanları daha çekici bulmanıza yol açacaktır. Özgürlüğünüze düşkünsünüz ve özgürlüğünüzün kısıtlanması sizi çok rahatsız ediyor ancak düzensiz bir yaşamdan hoşlandığınızda söylenemez. Özveri duygunuz oldukça gelişmiş ve hoşgörülü bir yapınız var ancak hak etmediğiniz bir davranışla karşılaşınca karşınızdaki insandan kolay uzaklaşabiliyorsunuz. Huzurlu bir yaşamınız olmasını istiyorsunuz ve duygusal olarak kavgalı gürültülü bir ilişki size göre değil. Genel olarak sakin bir yapınız var ancak kararlarınızda aceleye getirildiğiniz zaman oldukça sinirlenebiliyorsunuz. Bazen son derece enerjik olmanıza rağmen bazen ise içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor. Duygularınızı çok iyi bir şekilde ifade edebiliyorsunuz ve idealist yönleriniz var.

Adalet duygunuz çok gelişmiş ve çevrenizdeki insanlara adil davranmaya çalışıyorsunuz. Sizde insanları kendine çeken doğal bir cazibe var. Insanlar size hak etmediğiniz şekilde
davrandıklarında hayal kırıklığına uğruyor ve gerçekten inciniyorsunuz. Ancak kısa bir sürede kendinizi toparlayabilmek gibi bir özelliğiniz de var. İç dünyanızda dengeyi arıyorsunuz ve çelişkiler sizi rahatsız ediyor. İyimser yönleriniz ağır basmasına rağmen bazen karamsar düşüncelerden de kendinizi alamıyorsunuz.

Eğer Venüsünüz terazi burcunda ise ve olumsuz açılar almıyorsa çok güçlüdür. Ancak olumsuz etkiler altında kalıyorsa bu çok fazla mutsuz olmanıza yol açabilir. Eğer Venüs burcunuz terazi ise ve duygusal olarak mutlu değilseniz aşağıda verdiğim çalışmaları yapabilirsiniz.

Öncelikle Venüsün taşlarından birisi olan pembe kuvars taşı kullanmanızı öneririm. Bu taşı kolye yada yüzük olarak kullanabilirsiniz. Cebinizde olmasının bile olumlu etkisi olacaktır.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;
Kendimi seviyorum ve sevilmeyi, mutlu olmayı hak ediyorum.
Hayatım her geçen gün güzelleşiyor ve güzel şeyleri hak ediyorum.
Mutlu, sevgi dolu ve hayatıma güzellikle getiren bir evliliği ( yada ilişkiyi) hak ediyorum.
Eşimle ilişkim her geçen gün güzelleşiyor ve mutlu olmanın tadını çıkartıyorum.
Eğer hayatınızda mutlu bir ilişkiniz varsa bunu istikrarlı hale getirmek için evinizin güney batı köşesine ağır bir nesne koyun, bir heykel, büyük bir doğal taş yada bir dolap bile olabilir. Eğer hayatınıza mutlu bir ilişki çekmek istiyorsanız bir cuma günü yada gecesi aşağıdaki çalışmayı yapabilirsiniz.

Çalışma için bir gül tütsüsü, bir kağıt ve kalem alın. Kağıda niyetinizi yazın.
Örneğin; Benim için en doğru erkeği ( yada kadını) hızlı bir şekilde hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” şeklinde bir niyet olabilir. Kağıdı tütsüye doğru tutun ve kağıdı tütsünün dumanı gelecek şekilde 5 dakika kadar tütsünün üzerinde tutun. Bu sürede içinizden sürekli olarak ” niyetimi evrene gönderiyorum ve benim için en doğru insanın şimdi benden gelen sevgi dolu çağrıyı hissetmesini ve bana çekilmesini seçiyorum” niyetini tekrarlayın. 5 dakika kadar sonra kağıdınızı alın, katlayın ve yastığınızın altına başucunuza koyun. 3 gece kağıt başucunuzda yattıktan sonra kağıdınızı istediğiniz bir yere kaldırabilirsiniz. Niyetiniz gerçekleşince ise kağıdınızı yakabilir yada atabilirsiniz.

Venüs akrep burcunda; Duygusal olarak oldukça güçlü, etkileyici ve derin bir yapınız var.
Sıradan ve günlük ilişkiler ve deneyimler size göre değil. Ya hep ya hiç psikolojisiyle isteklerinize yöneliyorsunuz. Sezgileriniz çoğu zaman karşınızdaki insanın gerçek duygularını anlamanızı sağlıyor. Duygularınız oldukça tutkulu ve gizemli. Gizli olan ve bilinmeyen her şey ilginizi çekiyor. Duygularınızı yoğun olarak yaşamanıza rağmen bunu yüzünüzdeki ifadeden anlamak genelde kolay değil. Göründüğünüzden daha derin bir iç dünyanız var ve keşfedilmesi zor bir insansınız. Sevdiğiniz zaman her şeyinizle seviyor ve karşınızdaki insanın her şeyiyle ilgileniyorsunuz. Ancak standartlarınız oldukça yüksek ve bir insana bağlanmanız kolay olmayacaktır. Çevrenizle ilgilisiniz ve keşfetmeyi seviyorsunuz. Güçlü ve etkileyici kişiliğinizle karşınızdaki insanları etkilemeyi başarıyorsunuz. Kuşkucu ve kıskanç bir tarafınız var ve bu özellikleriniz ortaya çıktığı zaman kontrol edilmeniz zor olabiliyor. İlişkilerinizde yakınlık, gizlilik ve romantizm arıyorsunuz.

Soğukkanlısınız ve gerçek duygularınızı gizlemeyi iyi biliyorsunuz. Kendi kendinizi yenileyebilme ve yaşadığınız sorunlardan sonra ayağa kalkabilme yeteneğiniz çok güçlü. Fark edilmek istediğiniz zaman değişik bir elektrik yayıyorsunuz. Sizinle ilişkiye girmek ruhsal ve fiziksel bir deneyim olmanın ötesinde sıra dışı deneyimlerde yaşamak anlamına gelmektedir. Bazen çok güçlü platonik aşklar yaşayabilirsiniz ancak bunların sonu umduğunuz gibi olmayabilir. Sizden bir şey gizlendiğini çok kolay anlayabiliyorsunuz. Hem kendi duygularınızı hem de karşınızdaki insanların duygularını dikkati almayı biliyorsunuz. Duygusal olarak hayal kırıklığına uğradığınızda bunu unutmazsınız ve sizde önemli izler bırakır. Sadık, içten, dürüst ve duygularına önem veren biriyle son derece yakın bir ilişki kurabilirsiniz.

Eğer Venüsünüz akrep burcunda ise Venüs enerjisinin biraz yumuşatılması gereklidir. Aksi halde ilişkilerinizde sorunlar yaşayabilirsiniz ve ilişkileriniz sizin için mücadele alanına
dönebilir.Venüsünüz akrep burcunda ise ve duygusal olarak yeterince mutlu değilseniz aşağıdaki çalışmaları yapmanızı öneririm.

Doğal taş olarak Venüsün doğal taşlarından olan pembe kuvars yada sizin enerjinizi yumuşatacak bir taş olan kunzit kullanabilirsiniz.Bu taşı takı olarak takabilir yada sadece cebinizde taşıyabilirsiniz.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;
Sevgi dolu, anlayışlı bir insanım ve mutlu olmayı hak ediyorum.
Yakın, sıcak ve güven dolu bir ilişkiye kendimi açıyor, bana mutluluk getirecek doğru kişiyi
hayatıma kabul ediyorum.
Hayata güveniyorum, herşey yolunda ve sevgiye hayatımda daha fazla yer veriyorum.
Eğer Venüs burcunuz akrepse ve ilişkinizde sorunlar yaşıyorsanız size bir defter almanızı ve
sevdiğiniz insanın iyi yönlerini bu deftere yazmanızı öneririm. Aklınıza ne gelirse yazın ve
cümlelerinizi teşekkür ederim kalıbıyla bitirin. Örneğin ” Sabahları beni öperek uyandırdığın için teşekkür ederim” yada ” Çöpü her akşam dışarı attığın için teşekkür ederim” gibi. Aranızda herhangi bir sorun yada gerginlik olduğunda bu defteri okumanız gerginliğin azalmasına yardım edecektir. Yine ilişkinizde sorunlar varsa yatak odanızın güneybatı köşesine size aşkı ve mutluluğu çağrıştıracak bir resim asın.

Eğer Venüsünüz akrep burcunda ise ve yeni bir ilişki istiyorsanız yatağınızın altına bir ayna koyun. Ayna yastığın değil direk yatağın altında baş bölgesinde olsun, küçük bir makyaj aynası yeterli olacaktır. Evinizde arada bir gül tütsüsü yakmanızın da sevgi enerjisini hayatınıza çekmeniz için faydası olacaktır. Yine yalnızsanız ve mutlu bir ilişkiyi hayatınıza çekmek istiyorsanız mümkünse bir yeni ayın olduğu bir gece bir kağıda niyetinizi yazın. Niyet olarak “Benim için en doğru erkeği ( yada kadını) hızlı bir şekilde hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” kalıbını kullanabilirsiniz. Kağıdı bir bardak suyun içine atın ve 24 saat suyu bekletin. Daha sonra suyu bir kavanoza koyun ve kavanozu yatak odanızın güneybatı köşesine koyun ve burada niyetiniz gerçekleşene kadar dursun. Niyetiniz gerçekleşince kağıdı yakabilir veya yırtıp atabilirsiniz. Suyu ise temiz bir yere dökün.

Venüs yay burcunda; Duygusal olarak iyi niyetli, maceraperest ve içten bir yapınız
var.Duygularınızı açık ve özgür bir şekilde yaşamayı seviyorsunuz. Yeni deneyimler yaşamak, farklı şeyler keşfetmek ve dürüstçe yaklaşımlar geliştirmek sizi en çok çeken şeyler. Sevginin kutsal ve özel bir kavram olduğuna inanıyorsunuz ancak bunun için kişisel özgürlüğünüzden asla taviz veremezsiniz. Karşınıza çıkan insan daha ilk andan itibaren kaderi üzerinde etkili olacağınızı hissediyor. Kısa süreli de olsa bir ilişkide birlikte olduğunuz insan üzerinde kalıcı izler bırakmayı başarıyorsunuz. Monoton ve sıkıcı bir yaşam hiç size göre değil, yaşamınızda sürekli küçük de olsa değişikliklere ihtiyaç duyuyorsunuz. İç dünyanız oldukça zengin ve insanları mutlu etmekten çok zevk alıyorsunuz. Hiç kimseyi hayal kırıklığına uğratmak istemiyorsunuz ve iyimserliğinizi kaybetmeniz oldukça zor olacaktır. Zor elde edilen şeyleri istiyorsunuz ve bu bazen mutsuz olmanıza yol açabiliyor. İleri görüşlü bir yapınız var ve tutarlı bir tahmin gücüne sahipsiniz. Özgür ruhunuzla, içten davranışlarınızla ve sıcak yaklaşımlarınızla karşınızdaki insanları kendinize çekiyorsunuz.

Bir ilişkiniz kişisel gelişiminize katkı yapması sizi sıkmaması ve ilgi çekiciliğini yitirmemesi durumunda kalıcı olabiliyor. Ancak karşınıza çıkan insanlar sizin bağlanmanızı ve bazı değerlerinizden taviz vermeni isteyebilirler. Duygularınızı çok sıcak yaşadığınız halde ne zaman vazgeçmeniz gerektiğini çoğu zaman biliyorsunuz. Yüreğinizin bir yerinde her zaman bekar ve çılgın kalacak biri yaşıyor olmalı. Sevdiğiniz insanla birlikte dünyanın çeşitli yerlerine gitmek, yeni insanlar tanımak ve maceralar yaşamak size çok cazip gelecektir. Ancak bazen yüreğinizde iki kişiye karşı duygularda uyanabilir. Bunlardan biri genelde platonik kalmasına rağmen bazen ise hayatınızda iki ayrı kişiyi bulabilirsiniz. Her ne kadar bağlanmanız zor olsa da bu gerçekleşince karşındaki insanı son derece mutlu edebilecek vasıflara sahipsiniz.

Eğer Venüs burcunuz yay ise kalıcı ilişkiler kurmak sizin için önemli olacaktır. Özellikle doğru
insanın hayatınızda olmaması sizi çok mutsuz edebilir. Eğer Venüs burcunuz yay ise ve duygusal hayatınızda yeteri kadar mutlu değilseniz aşağıdaki çalışmayı yapabilirsiniz.

Doğal taş olarak lal taşı kullanabilirsiniz. Bu taş hem sevgi duygunuzu arttıracak hem de eğer bir ilişkiniz varsa geçmişte mutlu olduğunuz anları daha sık hatırlamanıza ve tutkunuzun canlı kalmasına yardım edecektir. Taşı takı olarak kullanabilir yada isterseniz cebinizde taşıyabilirsiniz.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;

Sevgi dolu, özgür ve mutluluk veren bir ilişki yaşamayı seçiyorum.
Mutluluğu ve neşeyi kendi içimde buluyor ve tüm çevreme yansıtıyorum.
Hayatıma heyecan, tutku ve neşe getiriyorum. Beni anlayan ve bana güvenen bir eşi şimdi
hayatıma çekiyorum.

Eğer Venüs burcunuz yay ise mavi renk sizi sakinleştirecek ve duygusal olarak istikrarlı olmanıza yardım edecek bir renktir, kıyafetlerinizde maviyi tercih edebilirsiniz. Eğer ilişkinizde yada evliliğinizde mutlu değilseniz yatak odanızın güneybatı köşesine iki tane ördek biblosu koyabilirsiniz. Ancak biblolar birbirine dokunacak şekilde dursunlar.

Eğer Venüs burcunuz yay ise ve hayatınıza yeni bir ilişi çekmek istiyorsanız mümkünse ayın yeni ay olduğu bir gecede sessiz bir odaya çekilin. Bir kağıda niyetinizi yazın. Örneğin “Benim için en doğru erkeği ( yada kadını) hızlı bir şekilde hayatıma çekiyorum ve O’nu sevgiyle kabul ediyorum” kalıbını kullanabilirsiniz. Daha sonra kırmızı renkli bir mum yakın ve istediğiniz gibi mutlu bir ilişkinizin olduğunu gözünüzde canlandırın, kendinizi mutlu bir şekilde imgeleyin. Daha sonra gözlerinizi açın ve ağzınızı muma yaklaştırarak niyetinizi 7 kere sesli okuyun. Arkasından ” Şimdi niyetimi evrene gönderiyorum ve beni gerçekten mutlu edecek kişiyi şimdi sevgiyle hayatıma davet ediyorum” diyerek mumu söndürün. Niyetinizi kırmızı bir kumaşa sarın ve yastığınızın altına koyun. 3 gece bu şekilde yattıktan sonra niyetinizi çıkartın ve uygun bir yere kaldırın. Niyetiniz gerçekleşince bu kağıdı yakabilir yada yırtarak atabilirsiniz.

Venüs oğlak burcunda; Duyguları ve aşkı ciddiye alan sadakate önem veren ve güvenmesi zor bir yapınız var. Karşınızdaki insana ısınmanız ve kendinizi açmanız çoğu zaman kolay olmayacaktır ancak bu olduktan sonra da ilişkiniz uzun süreli olacaktır. İlişkilerinizde sorumlusunuz ve yalın olandan hoşlanıyorsunuz.En önemli özelliğiniz duygusal olarak son derece güvenilir olmanız ve karşınızdaki insandan da aynı şeyi beklemeniz. Kısa süreli ilişkiler ve gelip geçici duygular size göre değil.

Birlikte olduğunuz insana destek olarak ve her zaman yanında olduğunu hissetirerek
dengeli bir ilişki kurmak istiyorsunuz. Sadakate önem veriyorsunuz ve bir ihaneti kabul
edemezsiniz. Kuşkucu ve karamsar bir ruhsal yapınız var. Zorluklara ve sorunlara dayanma yeteneğiniz de oldukça gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Sizden yaşça büyük insanlarla anlaşmak konusunda çok başarılısınız. Ayrıca olgun, kişiliği oturmuş, ne istediğini bilen ve güvenilir insanlar sizi çekiyor. Arada bir yaşamınıza renk getirmek ve güzel deneyimler yaşamak da istiyorsunuz ancak bunda da dengeyi ayarlamaya önem veriyorsunuz. Riske girebilirsiniz ancak riskleri hesaplayarak ve kontrollü olarak.

Genelde ilişkilerinizde seçicisiniz ve sonuçta size bir şey kazandırmayacak ilişkilere girmiyorsunuz. Karşınızdaki insana değer veriyorsunuz ve onu anlamaya çalışıyorsunuz. İnandığınız konularda son derece inatçı olabiliyorsunuz ve kararlarınızdan vazgeçmiyorsunuz. Bir insanı tanımanız için kendinize zaman tanıyorsunuz ve onu her yönüyle inceliyorsunuz. Belirsiz, istekleri değişebilen, ciddiyetten yoksun ve kararsız insanlarla birlikte yapabilmeniz çok zor olacaktır. Duygusal yaşamınızda her zaman istediğiniz mutluluğu yaşayamıyorsunuz.

Karşınızdaki insana değer verdiğiniz halde hayal kırıklıklarına uğrayabiliyorsunuz. Sahip olduğunuz düzeni korumak sizin için önemli ve karşınızdaki insandan da aynı yaklaşımı bekliyorsunuz. Duygusal olarak yeni tanıdığınız insanlara karşı mesafeli olmanıza rağmen güvendikten sonra son derece açık, samimi ve verici oluyorsunuz.

Eğer Venüsünüz oğlak burcunda ise enerjisinin güçlendirilmesi gerekecektir. Özellikle duygusal hayatınızda mutsuzsanız yada sorunlarınız varsa aşağıki çalışmaları yapın.

Doğal taş olarak Venüsün en etkili taşı elması kullanabilirsiniz. Eğer elmas kullanamıyorsanız pembe kuvars taşı da sizin için iyi olacaktır. Taşınızı takı olarak kullanabilir yada sadece cebinizde taşıyabilirsiniz.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;
Hayattan tat alıyorum ve mutlu bir ilişkiyi ( yada evliliği) hak ediyorum.
Hayatımı neşeli, mutlu ve güven içinde sürdürüyorum.
Sevgi dolu, mutlu ve hayatıma güzellikler getirecek en doğru kişiyi şimdi hayatıma hızla
çekiyorum.

Eğer Venüs burcunuz oğlaksa ve ilişkinizde mutsuzsanız yatak odanızın güneybatı köşesine iki tane kırmızı yada pembe mum, bir pembe kuvars taşı ve iki tane balık biblosu kuyun. Biblolar birbirine değecek şekilde dururlarsa daha iyi olur.

Eğer hayatınıza yeni ve size mutluluk getirecek bir ilişki çekmek istiyorsanız bu durumda
mümkünse yeni ay olduğu bir gece sessiz bir odaya geçin. Hızlı büyüyen bir bitki, toprak ve saksı alın. Önce bir kağıda şu niyeti yazın ” Hayatıma mutluluk getirecek bir ilişki için hazırım ve benim için en doğru adamı ( yada kadını) şimdi hayatıma kabul ediyorum” Saksıya biraz toprak koyun, sonra kağıdı içine koyun ve bitkiyi ekin. Üzerini toprakla kapatın. Daha sonra ben ilk tohumu ektim, şimdi çok hızlı büyüyeceki, gelişecek ve hayatıma en doğru kişiyi getirecek enerjiyi evrene gönderecek deyin. Saksınızı uygun bir yere koyun ve düzenli olarak bakımını yapın. Bitkinin solmasına izin vermeyin. Eğer solarsa kağıdınızı çıkartmanız ve yakmanız, bitkiyi ise açık havada toprağa gömmeniz gerekir. Hayatınıza doğru kişi gelince ise solması durumunda sadece kağıdı çıkartıp yakmanız ve bitkiyi atmanız yeterlidir. Eğer solmazsa her zaman durmasında bir mahsur yoktur.

Venüs kova burcunda; Duygusal olarak özgür, sıra dışı ve mesafeli bir yapınız var. Sıradan ve yüzeysel bir ilişkiyi sürdürmek sizin için kolay olmayacaktır. Yeni deneyimlerden ve sıra dışı duygulardan son derece zevk alıyorsunuz. Duygularınızı da özgür ve orijinal olarak yaşıyorsunuz. Karşınızdaki insana bağlanmanız kolay olmayacaktır, istediğiniz zaman gidebilme özgürlüğünüz her zaman olmalıdır. Ancak bağlandıktan sonra da uzun vadeli ve dengeli bir ilişki sürdürerek karşınızdaki insanı mutlu etmeyi başaracaksınızdır. Doğru insanı bulmak sizin için çok önemli ve bunu elde edene kadar da birbirinden oldukça farklı insanlarla değişik ilişkiler yaşayabilirsiniz. Birlikte olduğunuz insanla aynı zamanda iki iyi arkadaş olmak istiyorsunuz.

Düşüncelerinizi paylaşmak, soyut konular üzerinde düşünebilmek, birlikte yeni ufuklara yönelmek sizi en çok çeken şeyler. Farklı düşüncelerinizle ve mesafeli tavırlarınızla karşınızdaki insanlara çekici geliyorsunuz. Yaşamda kendi kurallarınızı kendiniz koymaktan hoşlanıyorsunuz ve toplumsal olarak yasak olan şeyleri kendi mantık süzgecinizden geçirmeden kabullenmiyorsunuz. Eğer toplumsal bir kural size saçma geliyorsa bunu yıkmakta hiçbir sakınca görmüyorsunuz. Size sahip olmak isteyen bir insanla doyumlu bir ilişki yaşamanız kesinlikle mümkün olmayacaktır. Aşk ilişkilerinde ani ve beklenmedik bazı değişiklikler ve olaylar yaşayabilirsiniz. Birbirinden çok farklı yaşam tarzlarına ve düşüncelere sahip insanlarla birlikte olma şansınız olacaktır. Son derece iyiliksever olmanız sizden bir şeyler bekleyen insanları kendinize çekmene yol açıyor. Ancak yaptığınız iyiliklerin karşılığını genelde göremiyorsunuz.

Duygularınızı belli kalıplara bağlı kalmadan ve içinizden geldiği gibi yaşıyorsunuz. İnsanlara ilginç gelen zevkleriniz ve ilgi alanlarınız olabilir ayrıca kolay anlaşılmayan bir yapınız var. Bazen yalnız kalmak ve her şeyden uzaklaşmak ihtiyacı duyabilirsiniz. Yenilikler yapmak ve özgürlüğünüzü yaşamak sizin için bir ihtiyaç, sizi sıkmayacak, düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz ve ortak zevkleriniz olan biriyle son derece mutlu olabilirsiniz.

Eğer Venüsünüz kova burcunda ise enerjisinin güçlendirilmesi gereklidir. Özelikle duygusal
hayatınızla ilgili sorunlarınız varsa aşağıdaki önerilerimi uygulayabilirsiniz.

Doğal taş olarak bir ilişkide gerekli istikrarı ve duygusal yakınlığı size sağlayacak mavi safiri
kullanabilirsiniz. Alternatif olarak kehribar taşı da kullanılabilir.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek
kullanabilirsiniz;

Evliliğimi ( yada ilişkimi) her zaman samimi, canlı ve tutkulu bir şekilde yaşıyorum.
Zihim ve duygularım dengeli, kendimi ve sevdiğim insanları mutlu ediyorum.
Hayatıma mutluluk, sevgi ve tutku getirecek en doğru kişiyle en kısa zamanda tanışmayı
seçiyorum.

Eğer evliyseniz yada bir ilişkiniz varsa ancak mutlu değilseniz sembolik olarak küçük bir kova alın. Süs eşyası olarak kullanılan yada içine küçük çiçeklerin konulduğu bir kova kullanabilirsiniz. İçine sevgiyi simgeleyen bir pembe kuvars taşı, tutkuyu simgelemesi için küçük kırmızı bir mum, yakınlığı simgelemesi için bir yüzük koyun. Kovanıza isterseniz bir kaç damla gül yağı da damlatarak enerjisini güçlendirebilirsiniz. Daha sonra kovanızı yatak odanızın güneybatı köşesine koyun.

Eğer Venüs burcunuz kova ise ve hayatınıza mutlu bir ilişki yada evlilik çekmek istiyorsanız
aşağıdaki çalışmayı yapabilirsiniz. Mümkünse ayın yeni ay olduğu bir gecede sessiz bir odaya çekilin. Elinize bir kağıt alın ve ideal eşinizde istediğiniz tüm özellikleri yazın. Tek tek üzerinde düşünerek ve tam olarak yazdığınıza emin olun. Daha sonra en altında seçtiğim kişinin yada benim için en hayırlı kişinin şimdi hızla hayatıma gelmesine niyet ediyorum deyin. Burada istediğiniz kişi sizin için doğru olmama ihtimalini de düşünerek bu maddeyi eklemeniz uygun olacaktır. Daha sonra kağıdı katlayın ve pembe renkli bir kumaşa sarın. Kumaşı yastığınızın altına başucunuza koyun ve 7 gün bu şekilde yatın. Daha sonra kumaşınızı uygun bir yere kaldırabilirsiniz.

Venüs balık burcunda; Duygusal olarak hassas, merhametli, duyarlı ve özverili bir yapınız var. Şefkatlisiniz ve sevecenlik özelliklerini taşıyorsunuz. Karşınızdaki insanların
duygularını sezgisel olarak anlayabiliyorsunuz ve kendinizi başka insanların yerine koyabilme yeteneğiniz son derece gelişmiş. Gizemli ve baştan çıkartıcı bir yapınız var ve çevrenizdeki insanları doğal olarak kendinize çekiyorsunuz. Hayal gücünüz oldukça gelişmiş ancak bu bazen aldatıcı duygulara kapılmanıza yol açabiliyor. İlişkilerinizde yaklaşım tarzınız son derece romantik ve duyarlılığınız çoğu zaman karşınızdaki insanlar tarafından anlaşılmayabiliyor.

Gizli olan şeylere karşı genel bir eğiliminiz var ve yaşamınız boyunca en az bir kere
böyle bir ilişki yaşarsınız. Sahip olduklarınızı ihtiyacı olan insanlarla rahatlıkla paylaşabilirsiniz ve başkalarına iyilik yapmak sizi son derece mutlu ediyor. Sempatik ve anlayışlı yapınız bazen istismarcı insanları kendinize çekmenize yol açabiliyor. Kendinizi bu dünyaya ait hissetmeyebilirsiniz ve her şey size son derece anlaşılmaz gelebilir. İç dünyanız son derece zengin ve sezgisel olarak güçlü bir tahmin gücüne sahipsiniz.

Herkesin iyiliğini istemenize rağmen hayal kırıklıkları yaşayabilir ve olmadık şekillerde
incitilebilirsiniz. Aşık olduğunuz zaman mantıklı düşünceleri bir tarafa bırakıyorsunuz ve ayaklarınız yerden kesilebiliyor. Karşınızdaki insanın sahip olduğu potansiyel yetenekleri sezinliyor ve bunların ortaya çıkmasında ona yardımcı oluyorsunuz. Bir ilişkiyi yaşarken duyarlı ve kendini tümüyle vermeye yönelik yaklaşımlar gösteriyorsunuz. Karşınızdaki insanı gözünüzde biraz fazla büyütebilirsiniz ve olduğundan daha mükemmel görebilirsiniz. Ancak bir süre sonra çelişkili bazı düşünceler oluşacaktır ve kafanız karışacaktır. Bazen çok atak ve istekli olabilmenize rağmen bazen ise son derece çekingen davranabiliyorsunuz.
Duygularınızı çok yoğun yaşadığınız halde kimi zaman kendinizi kararsızlığın içinde ve tutarsız düşüncelerde bulabiliyorsunuz. Sevecen, sadık, verici ve hayal gücü gelişmiş birisiyle son derece mutlu olabilirsiniz.

Eğer Venüs burcunuz balık ise Venüs gezegeninin etkisini dengelemek sizin için
önemli olacaktır. Genel olarak olumlu olan bu konum olumsuz açılar nedeniyle bozulabilir. Eğer Venüs burcunuz balık ise ve duygusal hayatınızda yeterli kadar mutlu değilseniz aşağıda verdiğim çalışmaları yapabilirsiniz.

Doğal taş olarak dumanlı kuvarsı öneririm. Dumanlı kuvars sizin toprağa daha fazla bağlanmanıza, insanlara daha gerçekçi bakmanıza ve idealize ettiğiniz durumlarla yada kişilerle ilgili gerçekleri daha kolay algılamanıza yardım edecektir. Bu şekilde aşk hayatınızda da sizi hayal kırıklıklarından koruyacaktır. Taşınızı takı olarak kullanabilir yada sadece cebinizde taşıyabilirsiniz.

Olumlama olarak aşağıdaki olumlamalardan size en uygun olan bir tanesini seçerek kullanabilirsiniz;

Kendimi seviyorum, kendime güveniyorum ben çok değerliyim.
Sevgi dolu, romantik ve güçlü bir adamla ( yada kadınla) harika bir ilişki
yaşamayı ( yada evlenmeyi) seçiyorum.
Her zaman benim için en doğru seçimleri yapıyor ve en doğru insanları hayatıma
kabul ediyorum.

Eğer Venüs burcunuz balıksa ve evliliğinizde yada ilişkinizde sorunlar varsa yatak
odanızın güneybatı köşesine 2 tane balık biblosunu yan yana koyun. Yine bu alana balık
sembolleri ile bir rüzgar canı asabilirsiniz. İlişkinizde istikrar için bu alana büyük bir kuvars kristali de koyabilirsiniz.

Eğer Venüs burcunuz balıksa ve evliliğinizde yada ilişkinizde yeteri kadar mutlu değilseniz
mümkünse yeni ay olan bir gecede sessiz bir odaya çekilin. Elinize bir kağıt alın ve 7 kere “Gerçek aşkı ve mutluluğu şimdi hayatıma davet ediyorum. Beni tamamlayacak özel adamı (yada kadını) sevgiyle kabul ediyorum” yazın. Sonra pembe renkli bir mum yakın ve ve mumun alevine bakarak bu cümleyi 7 kere söyleyin. Cümleyi ezberleyin ve mumun alevinden gözünüzün almadan söyleyin. Bu sırada mutluluk duygusu üretir ve sizin için en doğru insanı hayatınıza çağırdığınıza inanırsanız çok daha iyi olacaktır. 7. kere cümlelerinizi tekrar ettikten sonra ” Niyetimi evrene gönderiyorum ve şimdi gerçekleşmeye
başladığını biliyorum” diyerek mumu üfleyin ve söndürün. Bir seferde üfleyerek
söndürmeniz önemlidir. Daha sonra elinizdeki niyet kağıdınızı pembe bir kumaşa
sarın ve yastığınızın altına koyun 7 gece bu şekilde yatın. 7 gece sonra kağıdı
uygun bir yere kaldıdın, niyetiniz gerçekleşince yakabilir yada yırtarak atabilirsiniz.

 

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!