DUA Sana Bana Özel 

Barışma Muskası

Beraber olan sevgililerin, nişanlıların, evlilerin ayrılmaları halinde bu beraberliğin bitmesini istemeyen kişi sevdiği ile barışmak için :

Barışmak isteyen kişi ile sevdiği kişinin yaşlarının toplamının 3 katı kadar incir çekirdeği bir naylonun icine koyulup bağlandıktan sonra bir gece dışarıya bırakılır ve 99 “yâ şâfi” diye mırıldanıp kapıya doğru üflenir.

Ertesi gün kişi bir yere oturtulduktan sonra yere bir üçgen çizilerek 3 köşesine “yâ hak” yazılıp “bismihi hayrihi velâ gayrihi yâ kâfi” diye mırıldandıktan sonra, kişiye doğru üflenir. Bu durum 4 gün daha, ilk gün hangi saatte baslanmışsa yine o saatte devam ettirilir.

Ertesinde naylonun içindeki incir çekirdekleri naylonla birlikte ateşin üzerinde döndürülerek naylonun yumuşaması sağlandıktan sonra bir ağırlığın yardımıyla yayvanlaştırılıp yeşil bir beze 7 dikişle dikilir.

Muskaya doğru kısa bir sure okunarak kişinin dileğinin yerine gelmesi için Tanrıya yalvararak dua edilir.

Kişi muskayı aldıktan sonra erkeğin evinin çevresinde 7 tur atar. Her tur esnasında “yâ ilâh bismillah” diye mırıldanıp havaya doğru üflenir. Ardından muska erkeğin sürekli bulunduğu ya da geçtiği bir yere gömülür.

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra iki kişinin arasındaki buzlar çözülüp, dargınlıklar ortadan kalkar ve yine eski günlerine dönerlermiş.

Kişi dileğine kavuşunca muska bulunduğu yerden çıkartılıp ıssız bir yere gömülür.

Esen kalın..

Her Dem Bütünün Hayrına OLsun

Buna da Bakmalısın !

Leave a Comment

error: Content is protected !!